Sapanca INFO

Sapanca’ya İlk Kez Gelecekler İçin Öneriler!

Sapanca Neden Tercih Edilir? Sapanca’ya Ne zaman Gidilir? Sapanca’ya Nasıl Gelinir? Planınızı LifeTime Tourism ile Yapın!Kültürel zenginliği, doğal güzellikleri, köklü tarihi, dillere destan doğası ve yeşillikler ortasında ki masmavi gölü ile hem ülkemizin hemde bölgemizin en önemli ilçelerinden biri olan Sapanca, her yıl onbinlerce ziyaretçiyi ağırlar. Yılın her döneminde turist çekebilen bir yapıya sahip olan Sapanca, ilkbahar veya yaz aylarında ayrı bir güzel. Özellikle yaz döneminde doğanın ve Sapanca Gölü‘nünü verdiği canlılık ile zengin bir  sosyal yaşam imkânı sunan ilçemizde her detaya hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Sapanca Neden Tercih Edilir?

Sapanca misafirlerine kolay ulaşım imkânı, konaklama seçenekleri, mevsimine göre sağladığı turizm imkânları, aktivite seçenekleri, eşsiz manzara, temiz hava, sessizlik ve huzur sunar.

Sapanca’ya Ne zaman Gidilir?

Sapanca’yı bu kadar özel kılan sadece yemyeşil ormanların çevrelediği Sapanca Gölü değil yılın dört mevsimi ziyaret edilebilir olmasıdır. Sapanca, mevsimine göre manzarasından sunduğu imkanlara kadar oldukça etkileyicidir.

Sapanca’ya Nasıl Gelinir?

Kendi aracınız ile TEM otoyolunu kullanarak diğer illerden de otobanı takiben yönlendirmelerden yararlanarak Sapanca’ya gelebilirsiniz.

İstanbul-Ankara yönü otobüsle gelecekseniz (137 km.) Sapanca SASA, Ankara-İstanbul yönü otobüsle gelecekseniz (320 km.) Sapanca BERCESTE tesislerinde inebilirsiniz. Adapazarı terminale ulaşırsanız şehir içi ulaşım imkânları ile 20-25 dakika içinde Sapanca’ya ulaşabilirsiniz. 

Demir yolunu kullanacaksanız Adapazarı’na gelen trenlerle ulaşmanız mümkün. 

Sapanca’ya günübirlik gelmek isteyenler ya da sadece hafta sonunu değerlendirmek isteyenler tur firmalarının tatil seçeneklerinden yararlanabilir. Ulaşım ve konaklama maliyetli bu organizasyonlar ile daha ekonomik bir seyahat gerçekleşir. Böylece bütçenizi bölgede daha verimli aktiviteler için harcayabilirsiniz.3

Planınızı Önceden Yapın

“Haydi, hazırlan Sapanca’ya gidiyoruz!” cümlesi size çılgın bir plan gibi gelebilir. Plan yapmadan geleceğiniz Sapanca, memnuniyetsizliklere ve ekonomik hasara yol açabilir. İyisi mi, siz ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi göz önünde bulundurun. Sapanca’ya seyahat planını resmî yeterliliği bulunan, Sapanca’yı çok iyi bilen turizm acentesi ile planlamanız sizin için daha hızlı, ekonomik ve güvenilir olacağını unutmayın.

Sapanca hakkında bilgiye sahip olmak için aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Sapanca’ya Nasıl Gelinir?
Sapanca’nın Kısa Tarihi
Sapanca’nın Jeomorfolojik Özellikleri
Sapanca Gölü
Sapanca Sahilleri

Sapanca’ya Hoşgelin!


Yorum Yap