Sapanca INFO

Sapanca’ya Nasıl Gelinir?

Kendi aracınızla, otobüsle ya da demir yolunu kullanarak Sapanca’ya ulaşabilirsiniz. 

Kendi aracınızla yola çıktığınızda TEM otoyolunu kullanarak, diğer illerden de otobanı takiben yönlendirmelerden yararlanarak Sapanca’ya gelebilirsiniz.

İstanbul ve Ankara’dan Sapanca’ya Ulaşım; 

İstanbul’dan 137 kilometre uzaklıkta olan Sapanca’ya ulaşmak için TEM otoyolunu takiben İzmit istikametine doğru devam edip Sapanca gişelerinden sonra tabelaları takip etmeniz gerekmektedir.

Ankara’dan gelecek olanlar ise TEM otoyolundan ilerleyerek Adapazarı istikametine doğru girip Sapanca gişelerinden çıktıktan sonra göl çevresine ulaşmış olurlar. Ankara – Sapanca arası 320 km’dir.

Eskişehir’den Sapanca’ya Ulaşım;

Eskişehir merkezden yola çıktığınızda Bilecik tabelalarını takip ederek Sapanca’ya doğru yol alabilirsiniz. Bilecik’i ardınızda bıraktıktan sonra Sapanca Gölü yönlendirmelerini takiben 185 km’lik bir yolculuk sonunda tatilinize başlarsınız.

İzmir’den Sapanca’ya Ulaşım;

İzmir – Sapanca arası 490 km olduğu için İzmir’den Sapanca’ya gelmek isteyen tatilcilerin İstanbul ve Ankara’ya düzenlenen uçak seferlerinden yararlanması daha sağlıklı olacaktır. Dileyen konuklar havalimanından araç kiralayarak Sapanca’ya ulaşabilirler.

Turlara Katılabilirsiniz

Sapanca’ya günübirlik gelmek isteyenler ya da sadece hafta sonunu değerlendirmek isteyenler tur firmalarının tatil seçeneklerinden yararlanabilirler. Ulaşım ve konaklama maliyetli bu organizasyonlar ile daha ekonomik bir seyahat gerçekleştirilir. Böylece bütçenizi bölgede daha verimli aktiviteler için harcayabilirsiniz.

Eğer otobüsle gelecekseniz Adapazarı’na ulaştıktan sonra şehir içi ulaşım imkânlarını da kullanarak 20-25 dakika içinde Sapanca’ya ulaşabilirsiniz. Bazı büyük şehirlerden direkt olarak Sapanca’ya otobüs seferleri de var.

Demir yolunu kullanacaksanız Adapazarı’na gelen trenlerle ulaşmanız mümkün.

Sapanca’ya en yakın havalimanı ise 100 km uzaklıkta yer alan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanıdır. Havalimanından önce Adapazarı veya İzmit’e gidip oradan Sapanca’ya geçmeniz gerekiyor. Dilerseniz havalimanından araç kiralayarak, güzel manzaralı bir kara yolculuğu ile de Sapanca’ya ulaşabilirsiniz.

Diğer şehirlerden gelecek olan misafirlerimiz içince bazı yol bilgileri;

Sapanca – Sakarya arası: 25 kilometre ve 30 dakika
Sapanca – İstanbul arası: 137 kilometre ve 1 saat 45 dakika
Sapanca – Eskişehir arası: 185 kilometre ve 2 saat 15 dakika
Sapanca – Ankara arası: 320 kilometre ve 3 saat
Sapanca – Bursa arası: 165 kilometre ve 2 saat 10 dakika
Sapanca – İzmir arası: 490 kilometre ve 6 saat 15 dakika

Yorum Yap