Sapanca INFO

Sizi Sapanca’da Yaşamaya İkna Edecek 5 Neden?

Yeşil, Mavi, Doğa, Huzur, Güven. Sizi Sapanca’da Yaşamaya İkna Edecek 5 Neden? İstanbul’a yakınlığı nedeni ile şehir hayatından kısa süreliğine de olsa kaçıp, soluklanmak isteyenlerin tercih ettiği yerlerin başında gelir.Göz alıcı bir yeşil, su gibi bir mavi ve en renkli huzur Sapanca. Yeşilin maviye, suyun toprağa, hasretin kavuşmaya verdiği bir huzur. Sonrasında gelen doğal bir hayat. Aradığını bulmak değil bilerek bakmak. Aklına geleni değil hislerini söylemek. Ve sıcacık bir gülümsemedir aslında. Tariflerin tükendiğinde geldiğin son noktadır Sapanca.

SApanca INFO ile Web Tasarım


İstanbul – Ankara arasında bir köprü düşleyecek olsak, en manzaralı noktasında, henüz keşfedilmemiş güzellikleri ve yazılmamış şiirleriyle Sapanca yer alırdı. Dillere destan güzellikleri ancak söze, saza ve şiire dökülebilen coşkulu insan öykülerinin yaşandığı bir masal diyarıdır bu saklı güzellik.

Sapanca yılın her döneminde rahatça ziyaret edilebilir. Mevsimine bağlı olarak pek çok seçenek bekler Sapanca’da ziyaretçileri. Göl Kenarında balık ziyafeti, doğanın kucağında piknik, kiremitte alabalık, dağ yürüyüşü, balık avı, sakin ortamda sevdiklerinizle beraber dinlenme imkanı bulursunuz.

Ülkemizin en dikkat çeken doğal güzelliklerinden biri Sapanca Gölü’dür. İstanbul’a yakınlığı nedeni ile şehir hayatından kısa süreliğine de olsa kaçıp, soluklanmak isteyen misafirlerimizin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelir. 

Sapanca Gölü, ziyaretçilerinin karşısına yılın her mevsiminde ayrı güzellikler ile çıkar. 

Sapanca hem günübirlik hem de uzun süreli tatilcilerin uğrak yerleri arasında olsa da buraya yerleşmeye karar verenlerin sayısı da giderek artmaktadır. 

Muhteşem doğal güzellikleri ve insanın yaşam enerjisini yenileyen huzurlu ortamı ile Sapanca gördüğü ilgiyi fazlası ile hak eder. İlk önce ufak bir ziyaret yaparsınız sonra gördüğünüz güzellikler karşısında yerleşme kararı alırsınız. 

Sapanca Gölü çevresinde trekking yapmak, göl kıyısında veya derelerinde kahvaltı yapmak, göl çevresinde bisiklete binmek, civar köyleri gezmek, gölün kenarında bir mangal keyfi yapmak ruhunuza iyi gelecektir.

Sapanca’dan Maşukiye’ye gitmek yaklaşık 10 dk dır. Maşukiye yemyeşil doğası ile görenleri büyüler. Dereleri, şelaleleri ve ormanları ile huzur dolu saatler geçirmenizi garanti eder. Manzara her mevsim ayrı güzeldir. Aygır deresinde yürüyüş yaparken kuş sesleri ile karışan derenin sesi size eşlik eder. Civardaki restoranlarda alabalık başta olmak üzere pek çok lezzet sunulur. Piknik yapmak isteyenlerin de sıklıkla tercih ettiği Maşukiye’de doğa yürüyüşü, atv safari ve zipline gibi farklı aktiviteler de bulunur. 

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...