Sapanca INFO

Sapanca’da Sonsuz Misafirlik

Yaşamın devamlılığı, kaynakların sürekliliği, Sapanca’da sonsuz misafirlik Kitapla mümkün. Villa ve Bungalov İşletmeleri SAPANCA ve SAPANCALI’ya ait kitapları bulundurarak bunu sağlayabilir. 

Sapanca, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip bölgesi olan Marmara Bölgesi sınırları içerisinde, konumu gereği ulaşılabilirliği yüksek bir destinasyondur. 2012-2016 yılları arasında Sapanca’da konaklama yapan yabancı turist sayısı 91.490, yerli turist sayısı 420.285 toplamda ise 511.775 oldu. Turizmin hızlı şekilde gelişmesi ve artan konaklama ihtiyacı Sapanca’da Villa ve Bungalov tipi butik konaklama türünde 755’ten fazla işletmenin, 1.200 civarında bungalov tipi yapının oluşmasını beraberinde getirdi.

Sadece Villa ve Bungalov tipi butik konaklama sayesinde ulaşılan 4.000 yatak kapasitesi Sapanca halkı için istihdam, ekonomik gelir, misafirler ile yerel halk arasındaki kültürel etkileşim, atıl toprakların değerlendirilmesi açısından pozitif sonuçlara sebep oldu.

Yaşamın devamlılığına bağlı olan tüm gelişmeler, kaynakların sürekliliğini sağlamaktan geçer. Bunun için Sapanca’daki Villa ve Bungalov İşletmelerine önerimiz var, KİTAP!

Kitap okumak; bilgi edinmek, zihin dünyamızı genişletmek, bir konu hakkındaki merakımızı gidermek, toprak ve coğrafyanın sonsuz misafiri olmak için gerçekleştirilen eylemlerden ilk akla geleni ve en temel olanıdır. 

Sapanca’daki Villa ve Bungalov işletmeciliği yapanların tesislerine koyacağı “SAPANCA” ve “SAPANCALI” ya ait kitaplar, ilçenin ulusal ve uluslararası imajı açısından pozitif sonuçların elde edilmesinde de büyük katkı sağlayacaktır.

————————————

Villa ve Bungalov İşletmeleri İçin Önerdiğimiz Kitaplar!

1) “DÜNDEN BUGÜNE SAPANCA”

Bölgenin; tarihsel süreci ele alınmış, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi-değişimi incelenmiş, kendine has ekonomik yapısı, gelişme düzeyi ve dinamikleri ortaya konulmuş ve bu bağlamda yerel yöneticilere, politika yapıcılara, bölgesel kalkınma ajansları ve yatırımcılara yol göstermek amaçlanmıştır. Kitabın editörlüğünü Füsun Çelebi Boz, Hatice Sarıaltın, Tolga Uslu ve aynı zamanda projenin fikir sahibi olan Sapancalı akademisyen Dr. İsmail KOÇ yaptı.

Ahmet Dağ, Ahmet G. Aydeniz, Ali Koçak, Aylin Tan, Ayşe Nur Tan, Berrin Sarıtunç, Burhanettin Zengin, Fatih Odabaş, Filiz Çevik, Füsun Çelebi Boz, Hilal Kişioğlu, İsmail Koç, Lütfi Mustafa Şen, Mustafa Çevrimkaya, Nihat Durak, Ömür Alyakut, Tuğba Örs Onur, Tülay Polat Üzümcü, Ümmühan Mutlu, Yeliz Karadeniz, Yusuf Kotan’ın yazarlığını yaptığı kitap 16 bölümden oluşmakta ve 382 sayfa.

Dr. İsmail KOÇ Kimdir?

1986 Sapanca doğumlu. Lise tahsilini Sapanca’da tamamladıktan sonra Lisans öğrenimini Sakarya Üniversitesi İİBF Maliye Lisans bölümünü tamamladı. Akademik kariyerin ardından Sapanca Meslek Yüksek Okulu Müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Amatör güreşçi ve Milli Güreş hakemi. İngilizce ve Lazca biliyor.

Kitabı Nasıl Temin Edebilirsiniz?
Sapanca Dervişane Sahaf
https://www.nobelyayin.com/dunden-bugune-sapanca-19339.html 

——————–

2) “SANRIM SANIRIM”
Sapancalı Sanatçı Cemal KARAAĞAÇ tarafından yazılan şiir kitabı.

Cemal KARAAĞAÇ Kimdir?

1960 Sapanca doğumlu. Şiirleri fanzinler, yerel gazeteler ile Papirüs ve Berfin Bahar dergilerinde yayınlandı. Eskişehir ve Sakarya’da sinema, fotoğraf, tiyatro ve şiir üzerine ‘sakıncalı masallar’ yazdı. Sapanca Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği (SAKÜT) Başkanı olan Cemal KARAAĞAÇ oyun, senaryo ve öykü de yazıyor. Cemal KARAAĞAÇ oyunculuk, yönetmenlik, drama, uygulamalı tiyatro ve fotoğraf eğitmenliği de yapıyor.

Kitabı Nasıl Temin Edebilirsiniz?
Sapanca Dervişane Sahaf
Shopier D&R Storeİdefix Sözcü KitapeviKitap Yurdu

1 Yorum

Hatice Akman 20 Mayıs 2023 at 14:06

👍👍👍👍👍

Cevapla

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...