Sapanca INFO

Sapanca Sonrası Sendromu (SSS)

Arap bilim adamlarının yaptıkları araştırmaya göre tatilini Sapanca’da geçirip geri dönenlerde yeni bir tip sendroma rastlanmış, “Sapanca Sonrası Sendromu (SSS)”. Bu yeni tip versiyon “Sapanca’ya Gidemedim Sendromu (SGS)” undan 54 kat daha etkili imiş.

Sapanca’da soluduğunuz temiz hava, kaynağından içtiğiniz şifalı suları, içinize çektiğiniz huzur ve o eşsiz manzara… Bu kelime gruplarının hepsi Sapanca’dan ayrıldıktan sonra düşmanınız olmuş gibi size karşı savaşırlar sanki. Ve sonuç olarak “Sapanca Sonrası Sendromu (SSS)”.

Maalesef SSS ‘ye yakalananlarda iştahsızlık, kaygı sorunları, keyifsizlik, hiçbir şey yapmama isteği ve daha birçok hayata devam etmeyi zorlaştırıcı özelliklerin görüldüğüne dair yoğun şikayetler aldık. Hal böyle olunca SSS olanlar için bazı tavsiyelerde bulunmak istedik …

Sapanca’dan ayrılır ayrılmaz bir sonraki Sapanca tatilinizi planlayın!


SApanca INFO ile Web Tasarım


Sapanca kaçılabilecek kadar uzak her an gidilebilecek kadar da yakındır. Bir sonraki Sapanca tatilinin çok uzak olmadığını sürekli görebileceğiniz bir yerlere büyük harflerle yazın. Başka bir Sapanca tatilini dört gözle beklemek, SSS etkilerini hafifletebilir. Birkaç hafta sonuna kadar yola çıkabileceğiniz bilmek moralinizi yükseltir.

Sapanca sonrası yaşadığınız motivasyon düşüklüğünün son derece normal olduğunu unutmayın!

Sapanca’da bulunmak insana mutluluk veren unsurlardan biri olarak kabul edilir. Şöyle bir düşünecek olursanız, motivasyon düşüklüğünün her Sapanca tatilinden sonra yaşanabileceğini de fark edeceksiniz. Bu yüzden kendinize fazla yüklenmeyin, bunun geçici bir dönem olduğunu ve kısa bir süre içinde tekrar Sapanca’ya gelebileceğinizi unutmayın.

Sapanca’da bulunduğunuz süre içerisinde, sorguladığınız yaşamınızı sorgulamayı hemen bırakın!

Biliyoruz, Sapanca’da bulunduğunuz süre içinde hayatınızı sorgulamak için bolca vaktiniz oldu. Böylesine huzurlu bir yaşamın aslında mümkün olduğu gerçeği, hala kafanızı kurcalayıp duruyor. Ancak bu düşünce, Sapanca’dan sonra hayata yeniden adapte olma sürecini zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Yani en azından şimdilik durum böyle.

Herkes Sapanca’da tatile devam ediyormuş da siz işe dönmüşsünüz hissine kapılmayın!

Çünkü böyle bir gerçek yok. Samanlı dağlarından Sapanca gölünü izleyerek huzurlu bir bir tatil yaptınız, vücudunuz ve ruhunuz gerekli enerjiyi yeniden toparladı. Yani hiçbir şeyden mahrum kalmış değilsiniz.

Sapanca sonrası hemen işe başlamayın!

Sapanca’da doğanın içinde, havuzlu bir villada veya bungalovun kenarındaki keyifli günlerden sonra hazır olda toplantı moduna geçmek zordur. Bu sebeple Sapanca sonrasında hemen ertesi gün işe dönmeniz pek iyi bir fikir değil, arada en az bir-iki gün boş bırakmaya çalışın.

Gazete ve dergilerde yaz boyu sürecek olan Sapanca’da tatil haberlerine aldırmayın!

Bu tip haberleri sürekli görüyor olmak, kişinin kendi Sapanca tatilini kısa bulmasına ve haksızlığa uğradığını düşünmesine sebep olur. Bu da hayatı zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Kendi hayatımızı, başkalarınınkiyle kıyaslamak yerine, Sapanca’da geçirdiğiniz güzel günleri düşününün.

Gün içinde sinirinizi bozacak insanlara karşı zaman kazanmak için gözlerinizi kapatın ve Sapanca’yı düşününün!

Kimse için sinirlerinizi bozmayın, Sapanca’da geçirdiğiniz muhteşem tatilinizi hatırlayarak sakinleşin ve o sakinlikle de karşındakini alt edin.

Katı değişimler için biraz yavaşlayın!

Sapanca dönüşü hemen işe güce gömülmek gerçek hayata dönüş sürecini zorlaştırır. Evde vakit geçirmenin bile insanı zorlayacağı bu günlerde, hafif bir başlangıç yapmak daha iyi gelir. Mesela iş çıkışı hemen eve gitmek yerine parklarda oturup bu geçişin daha yumuşak olmasını sağlayın.

Muhakkak anlaşılmıştır ancak yine de yazımızın mizah amaçlı olduğunu eklemekte fayda mülahaza ediyoruz.

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...