Sapanca INFO

Sapanca’ya Yapacağınız Seyahat Size Neler Kazandırır?

Sapanca’ya yapılacak seyahat insana yeni şeyler öğreten, zihni geliştiren, hayata farklı açıdan bakmayı sağlayan bir süreçtir.Seyahat etmek her adımda yeni şeyler öğreten, nereye yapılırsa yapılsın insanın zihnini açan ve geliştiren; dünyaya, insanlara farklı bir açıdan bakmayı sağlayan bir süreçtir. Son yıllarda özellikle gençler arasında giderek popülerleşen seyahat kültürünün daha da yaygınlaşması ile dünyanın eskisinden çok daha güzel bir yer olacağı kesin.

SApanca INFO ile Web Tasarım


Su ve toprak, yeşil ve mavi, doğa ve huzur bir araya gelirse sağlığınız ve ruhunuz iyileşir. Bu ortamı dört mevsim bulabileceğiniz yer Sapanca’ dır! Peki Sapanca’ya seyahat etmek size neler kazandırır?

Sapanca’da Anlatacak Pek Çok Hikayeniz Olur!

İlçe ile aynı ismi taşıyan Sapanca Gölü, gün içinde güneşin ve rüzgarın Samanlı dağlarına teması neticesinde mavi ve yeşilin farklı tonlarına bürünür. Sapanca Sahil Yolunda veya Kırkpınar Sahil Yolunda yürüyüş yaptığınız da bir tarafınızda Sapanca Gölü‘nün diğer tarafınızda Samanlı Dağlarının enfes güzelliğini seyrederken geri döndüğünüzde yaşadığınız duyguları nasıl anlatacağınızı düşünürsünüz.

Sapanca Bakış Açınızı Değiştirir!

Sapanca’ya gelmek, hayata birden çok pencereden bakmanıza yardımcı olur. Sadece kendi çevrenizdeki olayları takip etmek yerine başka hayatlara şahit olmak sizlere farklı bakış açısı sunar. Sapanca’da yaşayan farklı kültürler, karşınıza çıkan günlük detaylar hiç bilmediğiniz kapıların açılmasını sağlar. Yeşil ve mavinin etkisiyle bugüne kadar düşünmeye fırsat bulamadığınız konuları bambaşka bakış açısıyla düşünebilir, yaratıcı çözümler üretebilirsiniz. Emin olun, hayatınıza geri döndüğünüzde kendinizi daha yaratıcı hissedeceksiniz.

Sapanca’da Aile İlişkileriniz Gelişir!

Sapanca’ya yapacağınız seyahat, çocuklarla anne-baba arasında sağlam bir iletişim ve sohbet imkânına imkan sağlar. Eğer herkes kendi telefonuna, kitabına vs. gömülmüyorsa elbette. Çocuklar sevgiyi, cömertliği ve şefkati oldukları yere mıknatıs gibi çekerler adeta. Onlar yanınızda ise kendinizi kaybolmuş ve yalnız hissetmezsiniz.

Yine de aile içinde yaşadığınız sorunlar varsa bu sorunları aile içerisinde çözmeye çalışmak en doğru olan yöntem olsa gerek. Ancak sürekli olarak aynı ortamda bulunduğunuz ve olaylara aynı bakış açısı ile yaklaştığınız için çözüme ulaşmak pek de mümkün olmaz. Bu noktada farklı bir ortam sunar Sapanca size. Şırıl şırıl akan bir derenin kenarında, sadece kuş ve su sesinin olduğu bir ortamda değerlendirmelerde bulunmak çözüm yolunda çok ciddi avantajlar sağlar.

Sapanca’da Mutlu Çocuklar Büyür!

Eşinizle baş başa yapacağınız tatilin daha dinlendirici olacağı muhakkak ancak çocuklu seyahat macerasının çocuğunuza sağlayacağı faydaları düşününce bu zahmete kesinlikle değer! Çocuklar farklılıklara yetişkinlerden daha hızlı uyum sağlar. Onların önyargısız zihinleri bilinç ile birlikte bir yaşam gücüne dönüşür. Onlarla birlikte sık sık seyahat etmek esnek, dayanıklı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek için harika fırsatlar sunar.

Çocuklar yeni topluluklara tamamen entegre olabilir ve kısa bir süre içinde yeni alışkanlıklar edinebilirler. Seyahat esnasında başka çocuklardan pek çok şey öğrenip ufak tefek işleri kendi başlarına yapmak isteyebilirler. Böyle durumlarda kontrollü bir mesafeden bakıp onlara özgürlük alanları vermek iyi bir fikirdir. Yolculuğunuz bitip evinize döndükten sonra bile anılar çocuğunuzu etkilemeye devam edecektir. Tüm bu süreçte öğrendikleri hayat bilgisi kalıcı olacak ve kendilerine güvenleri de doğal bir şekilde artacaktır.

Çocuklarınıza doğayı, ağacı, suyu, hayvanları, balık tutmayı, piknik yapmayı, paylaşmayı öğretebileceğiniz açık hava sınıfı gibidir Sapanca.

Sapanca İnsana Yavaşlamayı Öğretir!

Prof. Dr. Kemal SAYAR “Yavaşla” adlı kitabında -Bu Dünyadan Bir Defa Geçeceksin- der. Bölgenin en muhteşem doğasında zamanı değerlendirmek yalnızca Instagram hesabınız için iyi değil aynı zamanda kendinizi keşfetmek için de bir fırsat sunar. Sabırlı olmak, diğer insanlara karşı daha yardımsever olmak ve hayattan daha fazla keyif almak gibi olumlu pek çok etkiye sahiptir Sapanca. 

Rutin hayatınızın içinde duyularınızı pek fazla kullanmıyor olabilirsiniz ama doğa gezilerinde bu neredeyse imkansızdır. Doğaya açıldığınızda dikkatinizi seslere, kokulara, değişen ışıklara ve çevremizdeki diğer ayrıntılara bilinçli bir şekilde çevirmek bir çeşit “dikkat eğitimi” sayılabilir. Tabiatla buluştuğunuz anda farkındalığın artması eğlenceli, kolay ve neredeyse kaçınılmazdır. 

Çoğumuzun seyahatten beklentisi eve hızlarımızda kurtulup yavaşlamış olarak dönmek olabilir. Sapanca’da yapacağınız doğa gezileri tam olarak bunu sunar ziyaretçilerine!  Duygularımızı kontrol etmeye başladığımızda hayata daha yavaş ve doğal bir aşamayla geçmiş oluruz. Psikolojik desteğe ihtiyacınız olmasa da doğa hepimize iyi gelir!

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...