Sapanca INFO

Başkan Özen’den Sanat ve Kültüre Destek

Başkan Özen, yeni yayınlanan “SANRIM, SANIRIM” adlı şiir kitabının yazarı Cemal Karaağaç’ı makamında kabul ederek çalışmaları için kutladı.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ilçe sanat ve kültür hayatına yapıtlarıyla katkı sunan yazarlara destek sunuyor. Bu bağlamda, geçtiğimiz günlerde şiirlerini kitaplaştıran Sapanca Belediyesi eski Kültür Müdürü Cemal Karaağaç’ı makamında kabul eden Başkan Özen, Karaağaç’ı kitabı için kutladı.

Ön koşulsuz destek!

Sapanca İlçesi için ürettiği sanatsal metinleri takdir eden ve devamını da Yazar Cemal Karaağaç’ dan isteyen Başkan Özcan Özen, kitapta yer alan ve özellikle Sakarya ve Sapanca için yazılmış ‘Güz Faytonları’ adlı şiir ile diğer şiirleri de beğeniyle okuduğunu belirterek, Sapanca için sanatsal ve kültürel değer taşıyan her üretime herhangi bir ön koşulsuz destek sunulacağını belirtti.

SApanca INFO ile Web Tasarım


Başkan Özen, ‘’Sapanca sanat ve kültürde de  ivme kazanmıştır.’’

Sapanca İlçesi’nin süs bitkiciliği, turizme yönelik etkinlikler ve el sanatları gibi festivaller ve diğer sanatsal/kültürel kurslarla yeni bir ivme kazandığından söz eden Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ‘’Karaağaç gibi yazarlar ve Sapanca için değer üreten sanat/kültür insanlarıyla samimi temaslar kurmanın ve bu kişileri desteklemenin ilçe kültür ve sanat hayatına büyük katkılar sunacağını’’ ifade etti.

Karaağaç’dan Başkan Özen’e içten teşekkür…

Şiir kitabına gösterdiği ilgi bağlamında Başkan Özen’e teşekkür eden Karaağaç, Sapanca için deneme, öykü, roman, fotoğraf ve tarihsel araştırma gibi yapıtlarını da yayımlama sırasına aldığını belirterek, önümüzdeki aylar ve yıllarda ilçenin görsel hafızası yanında, sanatsal, kültürel ve yazınsal hafızası için değerler üretmeye devam edeceğini açıkladı.

“SANRIM, SANIRIM” adlı şiir kitabını temin için;
Shopier – D&R Store – İdefix – Sözcü Kitapevi – Kitap Yurdu – Sapanca Dervişhane Sahaf

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...