Sapanca INFO

Sapanca’da Bahçeli Evde Oturmanın Avantajları

Sapanca’da Bahçeli Evde oturmanın avantajları, doğa ve huzurun tadını çıkarmak isteyenler için oldukça çekici olabilir. Ancak böyle bir yaşam tarzı seçerken bakım, temizlik ve güvenlik gibi konuları da göz önünde bulundurmanız önemlidir.Özellikle şehir hayatını tercih eden insanlar bahçeli evlerde yaşayarak günlerini daha keyifli geçirmek istiyorlar. Eğer siz de konut arayışındaysanız ve seçenekleriniz arasında doğa harikası Sapanca’da bahçeli evleri değerlendirmek gibi bir fikriniz varsa öncelikle işe bahçeli evde oturmanın faydalarını öğrenerek başlamanız gerekir.

Doğal Güzelliklerin Keyfini Çıkarabilirsiniz

Sapanca, gölü, dağları ve ormanlarıyla ünlü bir doğa harikası bir bölgedir. Bahçeli bir evde oturarak bu doğal güzellikleri her gün yakından yaşayabilirsiniz. Bahçenizden doğanın tadını çıkarabilir, kuş sesleri ve temiz hava eşliğinde dinlenebilirsiniz.

Organik Bir Hayat ile Yaşam Kaliteniz Artar

İstanbul gibi büyük şehirler iş imkanlarının fazla olması sebebiyle pek çok kişinin yaşamayı tercih ettiği yerler arasında yer alır ancak bu şehirlerde yaşamak bir süre sonra yorucu hale gelebiliyor. Şehir hayatının stresi, kalabalığı ve gürültüsü bir süre sonra pek çok kişinin doğaya yönelmesine sebep oluyor. İstanbul’a sadece 135 km. mesafede bulunan Sapanca’da sakin ve sessiz bir ortamda yaşamak ise konut arayan çoğu kişilerin hayallerini süslüyor. Özellikle bahçeli evlerde yaşayanların bu açıdan büyük bir avantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Sapanca’da, farklı boyutlarda ve farklı kullanım özelliklerine göre çeşitleri olan bahçeli evler, genel olarak bakıldığında ihtiyaç sahiplerinin doğayla iç içe olmasını sağladığı için tercih ediliyor. Bahçeli evde ikamet eden kişiler kendi meyve ve sebzelerini yeterli alan ve imkan bulabildikleri ölçüde yetiştirebilir. Böylece Sapanca’da bahçeli evlerde yaşamak hem daha ekonomik hem de kişilerin organik hayata kavuşmasını sağlayarak yaşam kalitesini artırıyor.

Misafiri Bol Olanlar İçin Uygun

Açık havayı seven, özellikle sıcak havalarda dışarıya çıkmaktan keyif alan kişiler için de Sapanca’da bahçeli evde oturmak ideal bir seçenektir.. Özellikle evinde sürekli misafir ağırlayan kişiler için bahçeli evler harika bir seçenek. Eğer sizin de evinizden misafir eksik olmuyorsa hem onlarla ufak partiler yapıp eğlenmek hem de açık havanın keyfini çıkarmak için bahçeli evleri tercih edebilirsiniz. Özellikle geniş ve büyük bahçelerin sosyalleşmeniz için size daha özgür bir alan açtığını unutmayın.

Günün Yorgunluğu Atmaya Birebir

Sapanca’da bahçeli evde yaşamanın faydalarından biri de dinginleşmenizi sağlamaktır. Yoga, meditasyon gibi spiritüel aktivitelerle ilgileniyor ama bu aktiviteleri açık alanda yapmanın daha etkili olduğunu düşünüyorsanız o halde Sapanca’da ki bahçeli evleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu aktivitelerle ilgilenmiyor olsanız bile bahçede kitap okuma keyfi yaparak hatta salıncak kurup sallanarak bile negatif enerjinizi ve günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Evcil Hayvanı Olanlar İçin Kullanışlı

Eğer bir evcil hayvanınız var ancak bütün gün evin içinde durmak ona iyi gelmiyorsa biraz da açık alana çıkmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda da Sapanca’da ki bahçeli evler, ikamet edenlere oldukça kolaylık sağlar. Evcil hayvanınızın ufak bir tur atması, enerjisini atması için bahçeli evler son derece kullanışlıdır. Hatta bu sırada evcil hayvanınıza siz de eşlik ederek eğlenebilir ve onunla kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Çocuğunuz Doğayla İç İçe Büyür

Günümüzde çocuklar boş vakitlerini elektronik aletlerle oynayarak geçiriyor. Ancak Sapanca’da bahçeli bir eviniz olduğunda çocuğunuzla doğada birlikte vakit geçirebilir, tek başına da güvenli bir şekilde bahçede oyun oynayabilir.

Daha Sessiz ve Huzurlu Ortam

Şehir hayatının gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak, bahçeli bir evde yaşamanın avantajlarından biridir. Sapanca gibi sakin bölgelerde, sessiz ve huzurlu bir yaşam sürmek mümkün olabilir.

Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Sapanca’da temiz hava, açık alanlar ve doğal su kaynakları bulunur. Bu çevresel faktörler daha sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik edebilir.

Bahçeli Evde Oturmanın Dezavantajları da Olabilir

Sapanca’da bahçe içindeki evler genelde ilçe merkezine uzakta olurlar. Bu nedenle ulaşım sorun olabilir. Bir, hatta iki özel araç gerekebilir. Bahçeli evinizin bakım ve onarımı ile bizzat sizin ilgilenmeniz veya yönlendirme yapmanız gerekebilir. Ayrıca apartmanda bir dairede yaşamakla kıyasladığınızda göreceli olarak daha masraflıdır. Bahçeli evinizin bahçe bakımından çöp atımına, ekmek alımından temizliğine kadar bizzat sizin ilgilenmeniz söz konusudur. Ayrıca güvenlikte sorun olabilir. Bu sayılanlar bahçeli evinizin işletim maliyeti artırır. Bahçeli evinizin yapım maliyeti apartman dairesine göre daha pahalı olduğu için satın alma bedeli de yükselmektedir.

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...