Sapanca INFO

Muhammet Taha TEPE

Kalecilik yaşantısına Sapanca Akademisporda başlayıp Trabzonspor kulübü ile profesyonel sözleşme imzalayan genç kaleci 2001 Sapanca doğumlu.

Sapanca gazetesi spor yazarı, Sapancaspor kulübü sosyal medya sorumlusu, bilgilendirme ve iletişim yetkilisi Murat TAYLAN ’ın 17-29 Temmuz 2020 yılında Muhammet Taha TEPE hakkında kaleme aldığı yazısını izni ile Sapanca INFO okurları için iktibas ediyoruz.


Yerel spor gündeminin hiç kuşkusuz en çok yankı uyandıran bir numaralı olayı, genç kardeşimiz Sapancalı kaleci Muhammet Taha TEPE’ nin henüz 19 yaşında Trabzonspor gibi Türk futbolunun dev çınar kulübüne profesyonel imza atarak, 2.4 Milyon Euro bonservis ücreti karşılığı ile transfer olmasıydı. 

Doğal olarak bende bu flaş gelişmeyi konu almak ve detayları okurlarımıza aktarmak istedim. öncelikle genç kardeşimizi kutluyorum, kendisine gelecek kariyerinde başarılar diliyorum.

Hem Trabzonspor’a ileride büyük katkı sağlayacağını önemli başarılar kazanacağını, hem de ilçemizi en güzel en başarılı şekilde temsil edeceğini ve tüm futbol camiamızın gurur vesilesi olacağını temenni ediyorum, yürekten inanıyorum. Yeter ki kendisini geliştirmeye eğitmeye devam etsin, asla rehavete girmesin ve gittiği yeri kesinlikle yeterli görmesin, çıtayı yükseltsin ve kariyer hedefini her zaman başta A Milli takım olmak üzere Avrupa olarak belirlesin. 

Yerli kaleci kadrosunda geçmişten beri her zaman gençleri keşfeden, fırsat veren Trabzonspor mutlaka genç kardeşimizi uzun süre yakın şekilde takip etmiş, yeteneğini gözlemlemiş, kalitesini keşfedip transfer etmiştir. 

Bilmeyenler yada merak edenler için Muhammet Taha TEPE kardeşimizin kariyer künyesini özet olarak aktaralım ve geçmiş futbol yaşantısına kısa bir göz atalım: 

Muhammet Taha TEPE 2001 Sapanca doğumlu. Genç kaleci futbol yaşantısına 2012 yılında Sapanca Akademispor kulübümüzde başladı. 2013-2014 sezonunda Sakaryaspor alt yapısında oynadı. 2013-2014 sezonunda Altınordu kulübünde sırasıyla U17, U19, U21 altyapı kategori takımlarında görev yaptı. Ardından 2019-2020 sezonunda Altınordu pilot takımı Niğde Anadolu FK’da kiralık olarak forma giydi. Daha sonra Altınordu U19 takımına geri döndü ve buradaki kariyeri sadece 7 gün sürdü. 30 Haziran tarihinde resmen Altınordu kulübüne geri döndü ve daha sonra 7 Temmuz tarihi itibariyle Trabzonspor kulübü ile profesyonel sözleşme imzaladı. Muhammet Taha TEPE ayrıca U19 Milli takımımızın kalecisi konumunda bulunuyor. Bu arada kardeşimiz U19 Milli takımımızın UEFA Avrupa Şampiyonası elit tur maçları aday kadrosuna davet edildi. U19 Milli takımımız 2-8 Eylül 2020 tarihleri arasında Hırvatistan’da düzenlenecek elit tur organizasyonunda Hırvatistan, Portekiz ve Slovakya ile karşılaşacak. Maçların oynanacağı şehirler ve saatler daha sonra açıklanacak. Allah genç kardeşimizin yolunu açık etsin. 

Bu arada bu gurur verici başarı için bir parantez de Sapanca Akademispor kulübümüz için açalım. Yetenekli kardeşimizin eğitilmesi, yetiştirilmesi ve Türk futboluna armağan edilmesi için emeği, katkısı bulunan teknik adamlarımıza, kulüp başkanımız Osman Kubilay Bey’e ve yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunalım, tebriklerimizi yollayalım. 

Hacımercanspor takımımızın sezon tescil kararıyla Süper Amatör Lig Vizesi almasının ardından bu güzel, değerli, anlamlı transferin gelişmesi tek kelime ile tereyağlı ekmek  üzerine bal kaymak gibi oldu. 

Bu haftalık bu kadar, tüm okuyucularımıza selam saygılar.

Sporla kalın hoşçakalın…

Yorum Yap