Sapanca INFO

Yayın İlkeleri

Ey Ziyaretçi!

Yazarların ve okuyucuların gönüllü ve ücretsiz katkı ilkesi doğrultusunda yayın yapan Sapanca INFO Blog Web Sitemiz, gelişmeye ve daha kaliteli içerik üretmeye yönelik tavsiye ve tepkileri göz önünde bulundurarak, gelecek her türlü katkı ve desteğe açıktır.

Bloğumuz, yorum değil haber ve bilgi verme anlayışıyla yayıncılık yapmakta bunu yanı sıra kamuoyunun ilgi ve katkısına da muhtaç olduğunun farkındadır.

YAYIN ŞARTLARI

1- Sapanca INFO Blog Web sayfalarında yer alacak; yazar ve okuyucuların paylaştığı her yazı, yorum ve belgeyi yayımlama ve düzenleme hakkı Sapanca INFO editörlerine aittir. Ayrıca kişi adı verilerek yayınlanan yorum ve yazıların içeriğinden yazarları sorumludur.

2- Sapanca INFO’ da yayınlanmasını arzu ettiğiniz deneme, yazı, yorum, belge v.b. görsel, düşünsel ürünlerinizi sapancainfo@gmail.com adresimize yollayabilirsiniz. Gönderilen yazılı, görsel dokümanlara Editor ekibimiz tarafından “YAYINLANABİLİR” kararı verildiği takdirde, anlam bütünlüğü bozulmamak kaydıyla düzenlenip yayınlanacaktır.

3- Siyasi yorum ve 3. şahıslara hakaret içeren yazılarla yorumlar kesinlikle yayınlanmaz.

4- Bize ulaştıracağınız yazı, alıntı yazı, belge vb. yazılı-görsel doküman:
a- Yazarın adı-soyadı
b- Kaynak adı
c- İnternetten yapılan alıntılarda: İnternet adresi, yazının ve yazarının adı-soyadı, internette yayımlanma tarihi bulundurulması gerekmektedir.
d- Yazılı medyada ya da kitaplarda yayınlanmış ise, yayın izni kısıtlaması olmaması ya da yayın izninin olduğu ispat edilmelidir.
e-Yazılarınızda Türkçe karakterler kullanmaya özellikle dikkat etmeniz beklenmektedir.

Sapanca INFO Blog Web Sitesine yazı, yorum ve belgeleri ile katkıda bulunanlar yukarıdaki Yayın Şartları ve aşağıdaki Yayın İlkelerimizi kabul etmişlerdir.

YAYIN İLKELERİ

1- Bloğumuzda konusu suç teşkil eden ya da edebilecek yazılar yayımlanmaz.

2- Toplumu şiddete, teröre, etnik ayrımcılığa sevk eden veya halkı sınıf, ırk, dil, din, mezhep ve bölge farkı gözeterek kin ve düşmanlığa iten veya toplumda nefret duyguları oluşturabilecek yazılar kesinlikle yayımlanmaz.

3- İnsanların dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri nedenlerle hiçbir şekilde kınanması ve aşağılanmasına izin verilmez.

4- Yorum yapan okurlarımızın kendi aralarında, düşüncelerini sorgulama, kınama v.b. amacına yönelik olarak; soru-cevap tarzında diyalogları yayınlanmaz.

5- Özel hayatın gizliliğine saygı esas ilkelerimizden biridir. Kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar dışında kişilerin özel hayatının yayın konusu yapılmasına izin verilmez.

6- Suçlu olduğu yargı kararı ile kesinleşmedikçe hiç kimsenin suçlu ilân edilmesi veya suçluymuş gibi gösterilmesine; kişileri suç işlemeye yönlendirecek veya korku salacak yayın yapılmasına izin verilmez.

7- Sapanca INFO Blog web sitemiz, internette bulunan çeşitli sayfalara link vermektedir. Link verilen sayfaların içeriğinden Sapanca INFO Blog sorumlu değildir.

8- Sitemizde bulunup yayımlanan her türlü yorum, mektup, alıntı ve diğer yazılı-görsel içerikten yasal olarak imza sahibi sorumludur.

9- Sitemizde yayını yapılan eser sahipleri yorum, yazılı ve görsel eserlerinin Sapanca INFO Blog’da yer almasından hoşnut kalmazlarsa siteden çıkarılmasını istemek en doğal haklarıdır. Buna rağmen, Sapanca INFO Blog’a kendiliğinden başvurarak yorumlarını, yazılı ve görsel dokümanlarını yayınlatan kişilerin yorumları, yazılı ve görsel eserlerinin yayından kaldırılıp-kaldırılmama kararını, Sapanca INFO Blog Editor Ekibi verecektir.

Sapanca INFO Blog Web Sitemize, gönüllü ve ücretsiz katkıda bulanacak olanlar yukarıdaki Yayın İlke ve Şartları başlığı altındaki koşullarımızı okuyarak kabul etmiş sayılacaktır.

Yorum Yap