Sapanca INFO

Sapanca’lı Muhtarlar Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 51. Muhtarlar Toplantısı’nda mahalle ve köy muhtarları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda bir araya geldi.Sapanca’dan Rüstempaşa Mahallesi Muhtarı Nazım ÖZKILIÇ, Çayiçi Mahallesi Muhtarı Nuri BOSTAN, Nailiye Mahallesi Muhtarı Zeki FEYZİOĞLU’da 51. Muhtarlar Toplantısı’na iştirak ettiler.


SApanca INFO ile Web Tasarım


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 51. Muhtarlar Toplantısı’nda mahalle ve köy muhtarları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda bir araya geldiği konuşmasında; Adana, Ankara, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çorum, Kastamonu, Kayseri, Konya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas ve Yozgat illerinden muhtarlarla bir araya geldiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlarla geniş katılımlı ilk toplantının Ocak 2015’te yapıldığını hatırlatarak Mayıs 2019 tarihine kadar 50 ayrı toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.

“Koronavirüs salgını sebebiyle ara vermek zorunda kaldığımız muhtarlar toplantımızı,  51. buluşmamızla yeniden başlatıyoruz. Birlikte olamadığımız süre boyunca gerek koronavirüs salgınına gerek sel ve yangın felaketlerine karşı verdiğimiz mücadelede, muhtarlarımız hep ilk saflarda yer almıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Salgın sürecinde valiliklerimiz ve kaymakamlıklarımızla yakın iş birliği hâlinde filyasyon ekiplerinde, vefa gruplarında, denetim ekiplerinde aktif görev alan tüm muhtarlarımıza şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Devletin, ülkenin en ücra köşelerine kadar uzanan elleri olan muhtarların, ne kadar önemli ve kritik işlevlere sahip olduğunu bu felaketler vesilesiyle herkesin yakından gördüğüne inanıyorum.”

51. Muhtarlar Toplantısı detayı için;
T.C. Cumhurbaşkanlığı İnternet Sitesi

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...