Sapanca INFO

Sapanca’da Ucuz Tatil Yapmanın Yolları

Küçük ama önemli noktalara dikkat ederek Sapanca’da bütçenize çok uygun fiyatlara ucuz tatil yapmanız mümkün olabilir.Yılın belli dönemlerinde ve özellikle yaz aylarında insanın içini kıpır kıpır yapan anların başında seyahat ve tatil planlama geliyor desek abartmış olmayız.


SApanca INFO ile Web Tasarım


Özellikle çalışan kesimin en büyük motivasyon kaynağı tatil planları yapmak ve güzel bir seyahate çıkmak. Bunun için de iyi bir bütçe hesabı yapmak tatilin verimli geçmesinde önemli bir role sahip.

Tatil bütçesini düşündüğümüzde en çok para harcanan kalemler arasında ulaşım ve konaklama başı çekiyor. Ulaşım konusunu erken uçak bileti alarak ya da kalabalıksak araçla yolculuk edip masrafları paylaşarak daha ekonomik bir hale getirebiliriz. Ancak konaklama için durum biraz daha farklı oluyor. Bu sebeple bizler de seyahatlerinizde ucuza konaklama yapabileceğiniz birkaç öneriyi sizlerle paylaşalım dedik.

Otel Arama ve Fiyat Karşılaştırması Yapın

Sapanca’da otel konaklaması yapmayı planlıyorsanız bölgedeki tüm otelleri önünüze dökün. Sonra konaklama yapmak istediğiniz tesis türünü belirleyin. Verdikleri hizmetleri ve talep ettikleri fiyatları karşılaştırın

Erken Rezervasyon ile Büyük Otellerde Ucuza Nasıl Konaklama Yapın

Her yerde olduğu gibi Sapanca’da da bu tip tesisler sunduğu imkan ve olanaklarla konsept olarak zaten pahalı olacaktır. Ancak bu otellerden bile bir miktar indirim yakalamak mümkün. Nasıl mı? Tabi ki de öncelikle erken rezervasyon yaptırarak. Böylece erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Erken rezervasyon kampanyalarında oteller %50 – %40 – %30 gibi indirimler sunarlar. Sizler de tatil için planladığınız tarihleri baz alarak isteğiniz otele erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu tip otellerde ucuza konaklamanın bir diğer yöntemi de süit ya da aile odası yerine standart odalarına rezervasyon yaptırmak.

Pansiyonları Değerlendirin

Sapanca’da bulunan pansiyonlar genel olarak otel türleri arasında en ekonomik konaklama fiyatlarını sunarlar. Kahvaltı ekstra ücrete tabi olur ve rezervasyon sırasında ya da check-out sırasında ödeme gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Konaklama ücretine kahvaltının dâhil olmadığı pansiyonlara da denk gelebilirsiniz.

Hafta İçi Konaklama Seçeneği Hafta Sonu Konaklamalarına Göre Daha Ucuz

Sapanca’da hafta için konaklama fiyatları hafta sonu konaklama fiyatlarına göre daha ekonomiktir. Günübirlik kiralamalar, pansiyonlar ve butik oteller için bunu söyleyebiliriz.

Kalabalıksanız Ev ve Apart Daireler Daha Uygun

Kalabalık bir aileyseniz ya da kalabalık bir arkadaş grubu ile tatile çıkacaksanız apart daireler ve günlük kiralık evler tam size göre. Kalabalık ailelerin yanı sıra küçük çocuklu ve bebekli aileler de apartlarda ya da günlük kiralık dairelerde otel odalarına oranla çok daha rahat bir konaklama yapabilir. Aynı durum kalabalık arkadaş grupları için de geçerli. Evlerde veya apartlarda donanımlı bir mutfak olması sizi yemek yemek için dışarıda ekstra masraf yapmaktan kurtarır. Bu arada iki kişi ya da tek kişiyseniz de 1+1 ya da 1+0 gibi stüdyo tipi daire, oda kiralama, aile yanı gibi seçeneklerden birini de tercih edebilirsiniz.

Doğayı Seviyorsanız Kamp Yapabilirsiniz

Doğa ile iç içe olan Sapanca’da son yıllarda oldukça revaçta olan kamp yaparak tatilinizi ucuza getirebilirsiniz. Eğer doğada vakit geçirmeyi seviyorsanız ve tatilin tadını lükslerim olmadan da çıkarırım diyorsanız, kamp yapmak sizi hatırı sayılır bir konaklama bütçesinden kurtarır. Sonuçta kamp yapmak her zaman konaklamanın en ucuz yolu.

Bayramlardan Birkaç Gün Önce ya da Sonra Tatil Yapın

Tatile dair herkesin bildiği bir gerçek varsa o da bayramlarda ve resmi tatil günlerinde otellerin konaklama fiyatlarını ikiye hatta üçe katladığı. Talebin de bu dönemlerde normalin üzerinde artması fiyatların yükselmesinde oldukça etkili. Sizler de artan bu fiyatlardan mustaripseniz tavsiyemiz bayram ya da tatil günlerinden bir önceki hafta ya da bir sonraki hafta tatile çıkmanız. Böylece hem kalabalıklardan hem de artan fiyatlardan olumsuz yönde etkilenmeden daha ekonomik bir şekilde tatilinizi yapabilirsiniz.

Sezon Dışı ya da Okulların Açık Olduğu Zamanlarda Tatil Yapın

Hem yazın hem de kışın sömestrde okulların kapanmasıyla doğru orantılı olarak otellerin konaklama fiyatları da artar. Yaz aylarında okulların henüz kapanmadığı haftalarda ya da her yıl eylül ayında okulların açıldığı haftadan sonraki haftalardan birinde tatilinizi planlayabilirsiniz. Aynı şekilde kış tatili için de sömestrden önceki ya da sonraki haftaları tercih etmeniz size daha ekonomik ve daha sakin bir tatil yapmanızı sağlar.

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...