Sapanca INFO

Sapanca’nın Son Baharında Bekliyoruz

Huzurlu bir tatil için en güzel zamanlarıdır Sapanca’da sonbahar ayları. Avantajlı, kolay ve güvenli tatil planlaması yapmak ister misiniz?Kimileri sonbaharı solgun, renksiz bir mevsim olarak niteler. Doğa, belki bir ilkbahar gibi pembelere, yeşillere bürünmüyor olabilir ama sonbahar manzaraları da kendine has bir güzellik taşır. Bir sonbahar resmi canlandırın gözlerinizin önünde. Yağmurları, yağmurdan sonraki toprak kokusunu, serin rüzgârları, gök gürültülerini, ağaçlardan dökülen yaprakların yerlerde savruluşunu hayal edin. Bir zamanlar yemyeşil olan doğa artık altın, sarı, turuncu hatta bazen kırmızının tonlarından birbirinden harika renklere bürünmüş hale gelir. 

Her bir yaprak eski yeşil renginin aksine daha güzel daha parlak bir tona dönüşür. Sanki ağacın dallarına veda etmeden önce son bir kez en güzel halleri ile gösteriş yapmaya çalışır gibi.

Kışın ayak seslerini taşıyan sonbahar, kasvetli bir geçiş dönemini temsil eder. Bir miktar bıkkın ve karamsar hissetmemize yol açacak bu ruh halinden kurtulmak, neyse ki düşünüldüğü kadar zor değil.

Kalabalıktan uzak, rahat ve huzurlu bir tatil hayali kuranlar için yılın en verimli zamanlarıdır sonbahar ayları. Uzun süren tatiller mi günübirlik geziler mi sizi daha mutlu eder?

Doğası muhteşem, oksijeni bol, huzurlu ve keyifli bir adrestir Sapanca. Sonbahar geldiğinde yavaşça kızarmaya başlayan yapraklar, Sapanca’nın güzelliğine güzellik katar.

Günü birlik turizm ilçesi olarak bilinir Sapanca. Ama doğanın en gösterişli haliyle kendini sergilediği ilçemiz, aslında çok daha fazlası! Belki kendinizi yeniden keşfedecek; belki de hayatın yoğunluğundan kaçarak kafa dinleyeceksiniz. Sapanca, sonbaharın tatlı serinliğinde tertemiz havası, rengarenk doğası ile insana ayrı bir huzur verir.

Güneşin rahatlatan etkisinin azalmasına odaklanmak yerine Sapanca’da yapabileceğiniz keyifli aktivitelerle hayatınıza renk katmak kuşkusuz sizin elinizde. Yakın arkadaşlarınızla birlikte leziz bir kahvaltı veya doğanın değişen renklerinin tadının çıkarılabileceği doğa yürüyüşlerine katılmak, mevsim değişikliğinden etkilenmeden keyif alabileceğiniz aktivitelerden sadece birkaçı. İstediğiniz içsel değişimi destekleyen kitaplar okuyarak, hem ruhen hem de bedenen daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olacak spor dalları ve Sapanca’nın farklı noktalarında gerçekleşen etkinlikler ile farklı deneyimler de yaşayabilirsiniz.

Yorum Yap