Sapanca INFO

Sapanca Halkı Tek Yürek Oldu

Yüzyılın depreminin sebep olduğu mağduriyetler için Sapanca halkı tek yürek oldu, ilk andan itibaren acının merkezine yardım elini uzatıyor.6 Şubat gecesi 04.17’de Kahramanmaraş – Pazarcık merkezli 7,7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Bir gün sonra, bu sefer öğle saatlerinde 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük bir yıkıma yol açtı.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi, Sapanca halkını da birbirine kenetledi. İlçe halkı deprem bölgesine yardımlarını ulaştırmak için adeta zamanla yarıştı. İlk günden itibaren yardım için harekete geçen Sapanca Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sapanca’nın önce gelen özel şirketleri tarafından başlatılan yardım kampanyaları başlattı.

İlçe halkı tarafından yapılan binlerce kıyafet, ısıtıcı ve gıda yardımı Sapanca Belediyesi Düğün Salonu ve Sapanca Spor Salonunda toplanarak, gönüllü ekipler tarafından paketlenen yardım malzemeleri daha sonra tırlarla deprem bölgelerine uğurlandı.

Tespit edebildiğimiz kadarıyla Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediyesi, Siyasi Partiler, Sapanca İlçe Müftülüğü, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sapanca İlçe Emniyet Amirliği, Sapanca İlçe jandarma Komutanlığı, Sapanca’daki Üniversiteler, Muhtarlıklar, Sapanca İHH, SAVİBU, Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Sapanca Kurtköy Dayanışma Derneği, 12 Nolu Sapanca Otobüs, Minibüs ve Taşıyıcılar Kooperatifi, Filoğlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, SETOB Sapanca Turizm Otelciler ve İşletmeciler Birliği de yardım kampanyalarına öncülük ettiler.

Ayni yardımlarla yetinmeyen ilçe halkı muhtelif kampanyalar da düzenledi.

AFAD aracılığıyla yapılacak olan barınma talepleri için Green Blue Park Otel, A Diamond Hotel, Elite Word Grand Sapanca Otel depremzedeler için kapılarını açtı.

Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneği (SAVİBU) Sapanca’ya gelen depremzede vatandaşların üye işletmelerde misafir edilmeye başlandığını açıkladı. Ayrıca SAVİBU üyeleri kesici aletler donatılmış 20’den fazla panelvan araçla deprem bölgesinde çalışmalara yardımcı oluyor.

Sapanca’da dolum tesisleri bulunan Mila, Fuska ve Sırma su firmaları “Yüreğimizi deprem bölgemize götürüyoruz” sloganı ile su dolu onlarca tırı deprem bölgesine gönderdi.

Sapanca-Adapazarı, Yanık-Kurtköy-Kırkpınar-Adapazarı ve Sapanca İzmit arasında yolcu taşımacılığı yapan 12 Nolu Sapanca Otobüs, Minibüs Ve Taşıyıcılar Kooperatifi bir günlük tüm kazançlarını depremzedelere bağışlamaları sonrası kazma, kürek ve su yüklü tırı dualarla deprem bölgesine gönderdi.

Teşekkürler Sapanca!

Teşekkürler Sapanca Halkı!

2 Yorum

Mehmet DAL 10 Şubat 2023 at 19:21

Yaşanan felaketi iliklerine kadar hissedip duyarsız kalmayan Sapanca halkından ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Allah milletimize ümmetimize böyle bir acı yaşatmasın inşallah

Cevapla
Turgay Şen 10 Şubat 2023 at 22:15

Rabbim yapılan tüm ecirleri izzeti dergahında kabul makbul eylesin. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun

Cevapla

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...