Sapanca INFO

Sapanca Bungalov Yatırımlarına Yönelik İnceleme

Dünyanın her yerinden akademisyenlerin katıldığı Uluslararası Ekoloji, Ekonomi ve Bölgesel Kalkınma Kongresinde  (ECOSUS 2022), Sakarya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Sapanca Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. İsmail KOÇ, “Sürdürülebilir Yerel Kalkınmada Ekolojik Turizm: Sapanca Bungalov Yatırımlarına Yönelik İnceleme”  isimli çalışması ile katılarak sunum yaptı.

Son zamanlarda içinde yaşadığımız dünyamız, iklim değişikliğinin tetiklediği çevresel bozulmaların neden olduğu büyük bir meydan okuma ve tehditle karşı karşıya. Bu tehdit çerçevesinde çevresel tahribat; doğal kaynaklar, tarım ürünleri, nehirler, denizler, bitki örtüsü ve hayvanlar üzerinde kalıcı etkiler bırakan sonuçlar doğurmakta. Bu sebeple uluslararası ve ulusal alanda birçok kuruluş çevre, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularına ağırlık vermekte.

Birçok üniversite de çevresel konularda uzmanlaşma yoluna gitmekte. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler konusunda ihtisaslaşan üniversitelerden biri olan Artvin Çoruh Üniversitesi, ihtisaslaşma doğrultusunda ekoloji, tarım, ekonomi ve sürdürülebilirlik konularında bilime katkı sunabilmek için birçok proje ve bilimsel faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Bu kapsamda Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından, 9-10-11 Haziran 2022 tarihlerinde Artvin-Hopa’da “Yerelden Küresele Ekoloji, Ekonomi ve Bölgesel Kalkınmada Güncel Konular” konulu “Uluslararası Ekoloji, Ekonomi ve Bölgesel Kalkınma Kongresi”  (ECOSUS 2022) düzenlendi.

Dünyanın her yerinden akademisyenler, fikir alışverişinde bulunmak, teorik ve uygulamalı ekonomi araştırmalarında yaşanan güncel gelişmeleri tartışmak, gelecekteki iş birliklerinin sağlanması ve bir araştırma ağı oluşturmak için kongrede bir araya geldiler.

Ekoloji – Ekonomi – Bölgesel Kalkınma temaları üzerinden gerçekleştirilen kongreye Sakarya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Sapanca Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. İsmail KOÇ, “Sürdürülebilir Yerel Kalkınmada Ekolojik Turizm: Sapanca Bungalov Yatırımlarına Yönelik İnceleme”  isimli çalışma ile katılarak sunum yaptı.

Yorum Yap