Sapanca INFO

Neden Web Siteniz Olmalı?

Bir şirket veya işletme sahibiyseniz ve web siteniz yoksa, hiç şüphesiz, müşteri kaybediyorsunuz demektir. Web sitenizin oluşturup oluşturmama kararı nihai olarak size aittir. İsterseniz bu sürece beraber girebiliriz!  1. Bungalov İşletmeleri İçin Örnek Web Sitesi
  2. Web Sitesine İhtiyacınız Varsa Sapanca INFO ile İrtibata Geç!
  3. Gerçekleri İstermisiniz?
  4. Zaten Bir Web Sitem Var!
  5. Kodlar Web Sitemi Etkiler Mi?
  6. Anlıyorum Ama Rekabet Çok Fazla Büyük Değil Mi?
  7. Pekala İkna Oldum. Sırada Ne Var?
  8. İşletmenizin Bir Web Sitesine İhtiyacı Var Mı?
  9. Son Düşünceler

İşletmelerin yerli yerinde durup, birebir satış yaptıkları zamanlar geride kaldı. Bunun başka bir yolu yok. Bu şekilde bir düşünce sizi ve şirketinizi doğruca karanlık bir gerçeğe götürür: İşinizi kaybetmeye.

Gerçekleri İstermisiniz?

Çevrimiçi alışveriş konusunda bu kadar ilerlememize rağmen, hala başarılı bir web sitesinin satışlar üzerinde nasıl olumlu bir etki yaratacağını anlamayan işletmeler mevcut. Şu listeyi inceleyince siz de bize katılacaksınız:

Her gün 2.4 milyardan fazla insan internet kullanıyor.

Bu insanların yaklaşık %90’ı almayı düşündükleri ürünü veya hizmeti internet üzerinden araştırıyor.

Geçtiğimiz ay internet kullanıcılarının %40’ı çevrimiçi olarak bir ürün veya hizmet satın aldı.

Potansiyel müşterilerinizin %70’ten fazlası sizinle iş yapmaya karar vermeden önce internette sizi araştırıyor.

Tüketicilerin %55’i bir ürün almadan önce internette firmaların web sitelerini incelediklerini söylüyor.

Tüketicilerin %52’si 2018’de satın aldıkları ürünlerin yarısının çevrimiçi alındığını söylüyorlar.

Bu verilere bakarak rahatlıkla anlaşılabilir ki, işletmenizin internette düzgün bir web tasarımı ile görünmesi gerçekten çok önemli.

Zaten Bir Web Sitem Var!

Web sitesi olmayan bir insanı, web tasarımı sahip olmaya ikna etmek, ona hiç yardımcı olmayan, işlevsiz bir web sitesi olan insana göre çok daha kolay. Çoğu insan yalnızca bir web sitesine sahip olmanın yeterli olacağını ve bunun çok basit bir şey olduğuna inanıyorlar.

Şunu aklınızdan çıkarmayın; web sitesi sizin kartvizitiniz ya da broşürünüz değil. Web sitesi işletmenizi değiştirebilecek inanılmaz güce sahip bir platform. Onunla yapabileceklerinizin veya ne kadar büyük bir pazara ulaşabileceğinizin farkına varın. İnternetin sınırları yok. Bu tamamen aldığınız kararlar ve o kararlarla nasıl ilgilendiğinizle ilgili. Herşey sizin elinizde.

Bu konuda konuştukça konuşabiliriz ama en temelde şu yatıyor; Web siteniz çok önemli ve işletmeniz gibi sıradışı olmalı. Onu yaratma ve idare etme kabiliyetiniz olmalı ve şunu sakın aklınızdan çıkarmayın; bütün web siteleri eşit yaratılmıyor. Web sitenizin kodları sizi çok yükseltebileceği gibi, işletmenizi çok kötü de etkileyebilir. Bu iş garajında tasarımlar yapan bir çocuğa verilmeyecek kadar önemli. Siz bunu ekonomik bir seçim olarak düşünebilirsiniz ancak bunun size hiçbir yararı olmayacaktır ve kaybınız ilerleyen süreçte daha da artacaktır.

Kodlar Web Sitemi Etkiler Mi?

Tabii ki, üstelik size etkisi çok güzel olabileceği gibi, çok korkunç da olabilir. Google, Bing, Yandex veya müşterilerinizi size getiren diğer arama motorları tamamen web sitenizin kodlarıyla ilgileniyor. Ne kadar hızlı yüklendiğiyle ve içeriğinizin işinizle ne kadar uyumlu olduğuyla…

İşletme sahipleri ilk web sitesi tasarımlarında çok büyük hatalar yapabilirler. Genellikle ne yazacaklarını veya yazılarının içine işletmeleriyle ilgili harika fikirleri nasıl sığdıracaklarını bilemiyorlar. Bu nedenle çoğu güzel içerikler kullanmak yerine web sitelerini resimlerle dolduruyorlar. Web sitenizi boş bir kutu gibi düşünün. İşinizle ilgili sevdiğiniz her şeyi onun içine koyabilirsiniz. Yarısını boş bırakır mıydınız?

Anlıyorum Ama Rekabet Çok Fazla Büyük Değil Mi?

Evet. İnternette sizin işletmenizle rekabet edecek çok firma var ancak eskiden de böyleydi ve bu sizin kendi işinizi açmanızı engellemedi değil mi?

Online Satışlarla İlgili Daha Çok Veri

Amerika’da çevrimiçi satış ekonomisi yaklaşık 349 milyar Dolar. İngiltere 2015 yılında tahminen 52.25 Milyar Euro’ya ulaştı. 2015’de dünya genelindeki çevrimiçi satışlar 1.7 trilyon Dolar’a ulaştı. Eğer ücretsiz kargo önerilirse, 10 müşteriden 8′ i internetten satın almaları tercih ediyor. 2014’te sosyal medya üzerinden yapılan çevrimiçi satışlar %202 büyüdü.

Pekala İkna Oldum. Sırada Ne Var?

Madem işletmenizin bir web siteye ihtiyacı olduğuna karar verdiniz, bunu en etkili şekilde tasarlayacak kişiye/kişilere emanet etmelisiniz. En ucuzuna bakmayın. Bu genelde beklentinizden çok uzak bir noktada sonuçlanır. Örneğin Google’a gidin, işletmelerin yorumlarına bakın. İsteklerinizi karşılayabilecek tasarımcılara sahipler mi, öğrenin.

İşletmeniz oldukça başarılıysa, etkili bir web sitesinin sizinle pek alakalı olmamasının birçok nedeni olabilir.

Elbette, bir miktar web varlığının gerekliliğini anlıyorsunuz, ancak etkili bir web sitesinin kendi işiniz için bu kadar büyük bir fark yaratacağına inanmayabilirsiniz – özellikle de zaten çok kârlıysanız.

İşletmenizin Bir Web Sitesine İhtiyacı Var Mı?

Pek çok işletme sahibi, “Küçük bir iş gücüne sahip küçük bir işletmem olduğuna göre ve çevrimiçi olarak hiçbir şey satmadığımıza göre, bir web sitesine ihtiyacım var mı?” diye kendine soruyor olabilir. Cevap Evet!

Bir işletmeniz varsa, zaten bir web sitesine sahip olan rakiplerinize iş kaybetmemek için bir web siteniz olmalıdır.

Ayrıca, ürününüzü çevrimiçi olarak satamayacağınızdan emin misiniz? COVID-19, milyonlarca müşterinin kitaplardan kliplere, evlere, doğal gaza ve daha fazlasına kadar her şeyi çevrimiçi olarak aramasıyla perakende ortamını değiştirdi. Bu nedenle, siz tereddüt ederken, rakibiniz muhtemelen bir web sitesinin işletmeleri için ne kadar etkili olabileceğini görmüştür. Kesinlikle geride kalmak istemezsiniz.

Son Düşünceler

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturup oluşturmama kararı nihai olarak size aittir. Bununla birlikte, iş hedeflerinizin bir parçası olası satış yaratma, görünürlük, sosyal kanıt ve otoriteyi geliştirmekse, o zaman bir web sitesi oluşturmak mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu sürece beraber girebiliriz!

1 Yorum

Mehmet DAL 5 Haziran 2023 at 21:41

Kesinlikle katılıyorum, ticari işletmeler için vazgeçilmez bir tanıtım platformu olan Web sayfasının faydaları saymakla bitmez.Sapanca info yöneticilerine yaptırmış olduğum web sitesi sayesinde iç piyasa ve dünya pazarından siparişler alıp ticaret yapabiliyoruz.

Cevapla

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...