Sapanca INFO

Kar Yağdığında Güzelliği Kat Kat Artan Sapanca

Cennet gibi ülkemizin her köşesi, dört mevsim boyunca eşsiz güzelliğe sahip. Fakat bazı yerler var ki güzelliği kışın kat be kat artar; muhteşem bir görüntüye ve harikulade bir atmosfere sahip olur. Şehirden uzaklaşmak, sakinleşerek eşsiz manzarayı seyretmek, yeni keşifler yapmak ister insan. Böyle bir yer bulduğunda ise gidince dönmemek ister insan. İşte o yerlerden biridir Sapanca!Ankara ve İstanbul’un arasında bir konumda olmasından dolayı karlı havalarda da ziyaretçisi bol olur Sapanca’nın. Kışın beyaza bürünen ormanları nefis bir görüntü oluşturur. Kolay ulaşımı ve gezilecek yerler konusundaki alternatiflerin oldukça fazla olması ile kışın mutlaka gidilmesi gereken yerler arasındadır Sapanca. Gelirken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın!

SApanca INFO ile Web Tasarım


Kar Yağdığında Sapanca’da Neler Yapabilirsiniz?

Kışın doğada yürüyüş yapmak insana enerji ve huzur verir. Alacağınız temiz havada bu işin bonusu. Karla kaplı ağaçların arasında uzun ve sessiz yürüyüşler yapmanın tam zamanı. Sapanca Soğucak Yaylası size bu imkanları cömertçe sunar. Planlama yapmadan önce mutlaka Soğucak Yaylası Koruma-Kollama Derneği ile irtibata geçin. Dernek Başkanı Ömer TURAN başta olmak üzere birkaç güzel adam herhangi bir sorun yaşamamanız için sizlere uymanız gereken kurallar hakkında rehberlik edeceklerdir.

Yürüyüşten evinize döndüğünüzde, sevdiklerinizle beraber çocukluğunuzdan beri yapmaya uğraştığınız ama her seferinde tek başınıza zafere ulaşamadığınız kardan adam yapabilirsiniz. Yaptığınız kardan adamlar sizleri mutlulukla evinize yolcu eder.

Halen yorulmadım diyorsanız kartopu oynayabilirsiniz. Bazen insanın canını acıtsa da, sevdiklerinizle birbirinize attığınız tek şeyin kartopu gibi masum ve zararsız olmasını temenni ederiz.

Kartopu oynamak sizi yordu değil mi? O zaman hemen mangalınızı yakın ve kar üstünde sucuk ekmek yaparak hem dinlenin hem de karnınızı doyurun.

Akşam olup evinize geçtiğinizde de soğuk havaların vazgeçilmezi, sobalı evlerimizin değişmeyen yiyeceği kestaneleri çizmeye başlayın. Yanan ateşin üzerinde çizilmiş kestaneleri pişirip elleriniz yana yana yediğiniz her kestane hayatınız boyunca unutamayacağınız güzel anıları da beraberinde getirecektir.

Kaynak : Fotoğraflar Sapanca Soğucak Yaylası Koruma-Kollama Derneği sosyal medya hesabından dernek başkanı Ömer TURAN’ın izni ile alınmıştır.

Yorum Yap

İçimdeki BEN, Dışımdaki SEN ve SAPANCA ...