Sapanca INFO

Sapanca, EMITT Fuarında

Sapanca Belediyesi, Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılıyor.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 13 Nisan 2023 Perşembe günü Sektörün Yükselen Güçleri Panelinde “Eko-Agro-Gastro Turizm” eco, agro ve lüks turizm konularıyla ilgili konuşmacı olarak katılacağı aktarıldı. 12-15 Nisan tarihlerinde 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı İstanbul – Tüyap ve Kongre Merkezi salon 3, stand 3541 gelenler Sapanca Belediyesi’nin standını ziyaret edebilecekler.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biridir. Fuar her yıl 40.000’e yakın sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarını yakalamak isteyen turisti ağırlıyor.

EMITT Turizm Fuarı 25 yıldır, Türkiye’de pek çok yeni tatil ve turizm destinasyonu oluşmasına ortam hazırlayan, Türkiye’de şehirlerin hatta köylerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına ev sahipliği yapan turizm sektörünün dünyaya açılan en önemli kapısı. Fuar, tüm katılımcılara, profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilere yeni iş ve iş birliği olanakları sunabilen bir platform.

EMITT’e her yıl ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılıyor.

Bulunduğu bölgede lider olan EMITT, son 25 yıldır sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir turizm zirvesi konumunda yer alıyor. Fuar, her yıl bölgedeki katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak sektörün büyümesine katkıda bulunuyor. ICA Group, TUROFED ve TTYD iş birliğiyle düzenlenen EMITT, kapılarını ziyaretçilerine 2023 yılında 26. kez açacak. Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, Türk Hava Yolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor.

Sapanca Belediyesi,  Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat(EMITT) Fuarı’nda yerini almak için tüm çalışmalarını tamamladı. 

12 Nisan tarihinde başlayacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılacaklarını bildiren Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Tüm dünyadan önemli turizm temsilcilerini buluşturan 2023 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’na katılacak olmak bizleri çok mutlu ediyor. Ekip arkadaşlarımız fuar için tüm hazırlıklarımızı tamamladı. 26. EMITT Fuarı’nda ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek ve tanınırlığını artırmak maksadıyla yerimizi alacağız. Dünyanın farklı bölgelerinden fuara katılım sağlayan herkese Marmara’nın incisi olan Sapanca’mızın güzelliklerimizi tanıtma fırsatı bulacağız. İlçemizin adının markalaşması ve turizmde daha da tanılan bir yer olarak dünya da tercih edilen mekânların başında yer alması için gayret göstereceğiz. EMITT fuarının ilçemizin tanıtımına, turizm sektörünün gelişmesine, ön plana çıkmasına fayda sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Yorum Yap